KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13767215
*
nr 1376 7215
Sigrid de Rougemont-Wahlström
(1888-1984), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 45x37cm, yttermått inklusive ram: 50x42 cm
Sigrid de Rougemont-Wahlström, svensk målare född i Färila, Gävleborgs län 1888, död 1984.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 februari 2021
kl 20:13:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/2 10:25:03
1
700 kr
1/2 19:41:49
2
800 kr
1/2 20:07:49
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Sigrid de Rougemont-Wahlström
Sigrid de Rougemont-Wahlström, svensk målare född i Färila, Gävleborgs län 1888, död 1984.
Läs mer om Sigrid de Rougemont-Wahlström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Sigrid de Rougemont-Wahlström
Sigrid de Rougemont-Wahlström, svensk målare född i Färila, Gävleborgs län 1888, död 1984.
Läs mer om Sigrid de Rougemont-Wahlström
nr 1376 7215
Sigrid de Rougemont-Wahlström
(1888-1984), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 45x37cm, yttermått inklusive ram: 50x42 cm
Sigrid de Rougemont-Wahlström, svensk målare född i Färila, Gävleborgs län 1888, död 1984.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 februari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/2 10:25:03 | 1 | 700 kr |
1/2 19:41:49 | 2 | 800 kr |
1/2 20:07:49 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Sigrid de Rougemont-Wahlström
Sigrid de Rougemont-Wahlström, svensk mÃ¥lare född i Färila, Gävleborgs län 1888, död 1984.Läs mer om Sigrid de Rougemont-Wahlström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37